Navigation Menu

Eden Balilti

כל מה שרציתם לדעת על התספורת מארינס (Marine)

תוכן עניינים

התספורת מארינס היא אחת מהמגמות העיצוביות שכבשה את עולם האופנה בשנים האחרונות. אם בתחילה הייתה זו רק דרך נוספת לבטא את עצמכם דרך השיער, במהרה הפכה המארינס לתופעה גלובלית שאין מנוס ממנה. בכל רחוב, בכל מועדון ובכל מגזין אופנה תוכלו למצוא את התספורת הזו, אשר משלבת את הדירוג המתקפל בשילוב עם קווים נקיים ומדויקים. אבל מה הופך את התספורת מארינס לכל כך מיוחדת? האם היא באמת מגיעה מהים, כפי ששמה מרמז? ואיך היא הפכה ממגמה מסוימת בתרבות פופ לאחת התספורות האהובות והמבוקשות ביותר בקרב גברים? במאמר זה נחקור אחר התשובות לשאלות אלה ונבין אילו גורמים הביאו לפופולריות הרבה של תספורת המארינס.

מה זה תספורת מארינס ?

תספורת מארינס (Marine) היא אחת מתספורות הגברים הקלאסיות והמוכרות ביותר בהיסטוריה. השם מגיע מהכוח הימי הצבאי של ארצות הברית – המארינס, שבו החיילים בדרך כלל מתהדרים בתספורת הזו. המארינס מאופיינת על ידי צידי הראש בדירוג נמוך בשיערה קצר מאוד או מגולח לחלוטין, בעוד החלק העליון של השיער ארוך יותר ומסודר לאחור. היתרון המרכזי של התספורת הזו הוא שהיא נקיה, מסודרת ומצריכה טיפול מינימלי. במשך השנים, התספורת מארינס הפכה לסמל של מסורת, ייחודיות ופשטות. בנוסף לכוחות בצבא ארצות הברית, רבים נמשכו אל התספורת הזו בשל הנוחות שלה והמראה הגברי הבלתי מתפשר שהיא מעניקה. על אף שמדובר בתספורת שהייתה פופולרית בעיקר בין הגברים, גם נשים בחרו להתנסות בה, כאשר היא מותאמת לסגנון האישי של כל אחד ואחת.

באיזה מדינות תספורת מארינס נפוצה?

תספורת המארינס, הייתה במקור שייכת לכוח הימי הצבאי של ארצות הברית ועם השנים הפכה למגמה גלובלית שפורצת את גבולות היבשות. ארצות הברית היא, כמובן, הבית הראשון של המארינס, אך במהלך השנים זכתה התספורת לפופולריות ברחבי העולם. באירופה, במיוחד בבריטניה, איטליה, גרמניה וגם בישראל, התספורת הפכה לסטנדרט בקרב גברים שאוהבים את הסטייל הקלאסי. באסיה, מדינות כמו יפן, דרום קוריאה ותאילנד הכניסו את המארינס לתוך התרבות המקומית שלהם. גם באמריקה הלטינית, במיוחד בארגנטינה וברזיל, התספורת זכתה למעמד גבוה. ההתפשטות העולמית של התספורת מעידה על יכולתה להתאים לתרבויות שונות, מספקת מראה נקי, מסודר ואלגנטי שהפך לפופולרי ברחבי העולם.

באילו שנים הייתה תספורת מארינס נפוצה?

התספורת מארינס התקבעה במודעות הציבורית במהלך מלחמת העולם השנייה, כשחיילי כוח הימי הצבאי האמריקאי, המארינס, היו מסופרים בסגנון הזה. התספורת, המגיעה עם צדדי הראש מגולחים קצר או מגולחים לגמרי, ועם שיער ארוך יותר במרכז, מה שהיה יעיל וקל לתחזוקה בתנאי שדה הקרב. בשנות ה-50 וה-60 התספורת שמרה על הפופולריות שלה בקרב הצבא האמריקאי. בשנות ה-80, התספורת חזרה לחזית הבמה בזכות תרבות הפאנק והרוק. תספורת המארינס הפכה לסימן ההיכר של התנועה הפאנקית, במיוחד כשהיא הופיעה בגרסאות מוגזמות ומסוגננות. בשנים האחרונות, מארינס חוותה חזרה לפופולריות בשל ההתמקדות בסטייל הוינטג’ והרטרו, המושפע מהעבר הגאה של התספורת.

5 טיפים לתספורת מארינס נכונה

התספורת מארינס היא אחת התספורות הגבריות הקלאסיות והפופולריות ביותר. היא מייצגת אלגנטיות וסגנון נקי, אך לקבלת המראה המתוחזק הזה ישנם כמה טיפים חיוניים. הנה חמישה מהם:

  1. בחירת הספר: ודאו שהספר שבחרתם יודע את עקרונות התספורת מארינס ויש לו ניסיון בביצוע שלה. אתם מוזמנים לדוק את המספרה של עדן בלילתי בשלומי, שם הרבה לקוחות בוחרים בתספורת מארינס.
  2. צידי הראש: אחת התכונות המזוהות של המארינס היא צידי הראש הקצוצים או המגולחים לחלוטין. החליטו אם אתם רוצים גילוח מלא או דירוג מסוים, וכיצד תרצו לעצב את המעבר בין האזורים.
  3. החלק העליון: אל תשכחו להחליט על אורך השיער בחלק העליון של הראש. הוא יכול להיות קצר, בינוני או ארוך, תלוי בסגנון שאתם מחפשים.
  4. תחזוקה: תספורת מארינס דורשת תחזוקה תדירה כדי לשמור על המראה הנקי והמסודר שלה. הקדישו זמן לגילוח או דירוג באופן שוטף.
  5. סטיילינג: שימוש בג’ל או וקס יכול להוסיף למראה מטופח ולהבליט את הסגנון.

לסיכום

תספורת מארינס (Marine) היא סמל לייחודיות, גבורה וסגנון אלגנטי. מקורה בכוח הימי הצבאי האמריקאי, אך מעבר להיסטוריה הצבאית שבה, התספורת הזו הפכה לאחת המבוקשות ביותר בקרב גברים ברחבי העולם. המאפיינים הבולטים שלה – צדדי ראש קצרים וחלק עליון ארוך יותר – מעניקים לה את המראה המסודר והנקי שלה, בעוד שהיכולת לשלב אותה בסטיילים שונים הופכת אותה לאוניברסלית. לאורך השנים, תספורת המארינס היא לא רק סמל למסורת ולגבורה, אלא גם לאופנה ולעכשוויות. היא מייצגת גבר מודע לעצמו, שיודע לשלב בין קלאסי למודרני, ומצליח להביא לידי ביטוי את הכוח שיש בו דרך השיער שלו.

תספורת מארינס - שאלות ותשובות

השם מארינס מקורו בכוח הימי הצבאי האמריקאי, המארינס, שבו התספורת הזו הייתה נפוצה והתקבעה כסטנדרט. התספורת הזו אומצה על מנת להתאים לתנאי הלחימה ולספק פתרון פונקיוצנלי לחיילים בקרב.

התספורת מארינס כוללת צידי ראש קצרים או מגולחים לגמרי וחלק עליון ארוך יותר. המעבר בין האזורים השונים צריך להיות חלק ומתוחזק. השיער בחלק העליון יכול להיות באורך שונה, תלוי בסגנון הרצוי.

תספורת מארינס הייתה באופנה במהלך מלחמת העולם השנייה בקרב חיילי המארינס האמריקאיים. בשנות ה-80, היא חזרה לחזית הבמה בעקבות התרבות הפאנק והרוק. בשנים האחרונות, התמקדות בסטייל הוינטג’ והרטרו גרמה לה לחזור לפופולריות.

פוסטים נוספים:

ספר ברמת השרון

ספר ברמת השרון

עדן בלילתי עיצוב שיער מעניקים שירות של מספרת גברים ועיצוב שיער לגברים בעיר רמת השרון כולל טיפולים מתקדמים לגברים ברמת השרון

קרא עוד >>